Specjalistyczne rękawice robocze

Odzież ochronna jest stosowana w prawie każdym miejscu pracy, od kuchni po place budowy.

Chroni noszącego przed obrażeniami spowodowanymi uderzeniami, zagrożeniami elektrycznymi, wysoką temperaturą, chemikaliami i innymi. Każde miejsce pracy używa różnych rodzajów odzieży ochronnej, od gogli i fartuchów laboratoryjnych po obuwie ochronne i kaski. Kask będzie chronił właściwie głowę pracownika, dzięki czemu spadający przedmiot nie wyrządzi nam szkody. Podobnie jeżeli będzie my szybko wstawać możemy w coś uderzyć w tym przypadku także kask okaże się bardzo pomocy. Bardzo ważne będzie właściwe dobranie kasku pod względem wielkości. W wielu firmach będzie także bardzo ważna ochrona oczu, przykładowo podczas pracy z obrabiarką lub też szlifierkę może nam wlecieć do oczu jakiś opiłek, który może doprowadzić nawet do utraty wzroku. Jeżeli pracujemy w warunkach zapylenia z pewnością ważna będzie ochrona naszych dróg oddechowych. W wielu firmach pracownicy wyposażeni są w buty ochronne, które będą chroniły nasza nogę przed skręceniem. Specjalne wstawki metalowe lub kompozytowe będą także chroniły nasze palce przed zgnieceniem.

Oczywiście buty powinny posiadać podeszwy odporne na przebicie. Sama podeszwa nie może się ślizgać i musi zapewniać maksymalną przyczepność.

Z pewnością w czasie pracy najczęściej wykorzystujemy nasze ręce, dlatego też muszą być one odpowiednio chronione. Można nabyć różnego rodzaju rękawice przeznaczone do pracy w różnych, określonych warunkach, przykładowo rękawice robocze wampirki. Często wykorzystywane są rękawice lateksowe wykonane są z gumy, całkowicie naturalnego materiału. Są wygodne, oferują zręczność i są często używane w medycynie. Ponieważ są gumowe, będą odporne na działanie wielu różnych środków chemicznych. Jednak niektóre osoby są uczulone na lateks. Rękawice nitrylowe i winylowe są doskonałą alternatywą. Rękawice nitrylowe są wykonane z kauczuku syntetycznego i dlatego nie zawierają lateksu. Są również wyjątkowo odporne na przebicie, co czyni je chętnie wybieranymi rękawiczkami. Rękawice winylowe również nie zawierają lateksu. Są popularne w przemyśle spożywczym i są tańsze niż nitryl. Zaprojektowane raczej do jednorazowego użytku.