Jak informatyka wpływa na nasze życie

Posiadanie zaplecza komputerowego zapewni podstawy wiedzy, umiejętności rozwiązywania problemów i logiczne myślenie, które posłużą ci w karierze w dowolnej wybranej dziedzinie informatyki.

Oprócz szerokiego zastosowania stopnia informatyki, coraz więcej uniwersytetów i pracodawców postrzega go również jako oznakę dobrze pojętej akademii. Choć możesz sobie wyobrazić samotnego hakera pracującego przy swoim komputerze, w komputerach często chodzi o bycie częścią zespołu współpracującego ściśle ze sobą, który wymaga ludzi o wielu różnych umiejętnościach, aby osiągnąć określony cel. Ale jest też dużo miejsca na indywidualny styl i wyobraźnię w tej branży. To właśnie kierunek informatyczny pomoże przekształcić Internet w ciągu najbliższych 20 lat. Podobnie jak reszta infrastruktury, Internet ostatecznie zniknie, stając się wszechobecny. Rozwój Internetu będzie wymagał specjalistycznych umiejętności i wiedzy. Tak wiele przedmiotów codziennego użytku, urządzeń i pojazdów jest teraz w trybie online, że ich liczba znacznie przekracza liczbę ludności na Ziemi. Zapewnienie wystarczającej wytrzymałości i odporności tych sieci urządzeń będzie wyzwaniem dla obecnych i przyszłych kierunków informatycznych. Informatyka napędza innowacje w nauce, takie jak duże postępy w badaniu ludzkiego genomu, śledzenie ważnych badań nad szczepionkami oraz monitorowanie i ochrona środowiska, żeby wymienić tylko kilka.

Wraz z rozwojem Internetu prywatność będzie na wagę złota.

Ogromne ilości danych na temat naszych codziennych spraw przepływa przez Internet, i chociaż ogólnie ułatwia to nasze życie, zwiększa również naszą podatność na ataki hakerskie. Specjalizacja informatyka pw pozwoli Ci uczynić świat, a także swoją okolicę bezpieczniejszym miejscem do życia, pracy i zabawy. Pomimo naszej skłonności do rezygnacji z prywatności w zamian za wygodę, nasze doświadczenia online mogą sprawić, że będziemy tęsknić za anonimowością z przeszłości. Cyberprzestępczość to duży problem, ponieważ konspiracyjni przemytnicy i hakerzy infekują nasze komputery atakami wirusów w celu kradzieży tożsamości i danych finansowych.