Sonic. Szybki jak błyskawica niebieski jeż wpada w tarapaty

Film Sonic jest oparty na serii bardzo popularnych gier wydanych przez firmę Sega i opowiada o jeżu, który jest bardzo szybki i nie pochodzi z naszej planety.

Była to bardzo popularna gra platformowa, w którą grały miliony osób na całym świecie. W San Francisco w Kalifornii pozornie normalny dzień zostaje przerwany przez bardzo dziwny widok antropomorficzny jeż z niebieskim futrem, białymi rękawiczkami i czerwonymi butami biegnie przez miasto z zapierającą dech prędkością, podczas gdy latająca maszyna pilotowana przez wąsatego naukowca ubranego na czerwono ścigać i wystrzeliwuje wybuchowe podmuchy energii. W środku pościgu następuje przerwa, gdy jeż o imieniu Sonic zaczyna opowiadać o tym, co się aktualnie dzieje, i cofa się do samego początku. Sonic wspomina swoje dzieciństwo, gdy mieszkał na pięknej wyspie z palmami, wodospadami, a nawet pętlami wykonanymi z ziemi. Wspomina, że codziennie radośnie biegał po wyspie, rozkoszując się życiem i wykorzystując w pełni swoje wrodzone moce, mimo że kazano mu zachować je w tajemnicy. Sonic. Szybki jak błyskawica niebieski jeż wpada w tarapaty

Mały Sonic wraca wspomnieniami do domku na drzewie, gdzie odpoczywa jego kochająca zastępcza matka, Sowa Longclaw.

Longclaw ostrzega Sonica, że mógł zostać zauważony ze względu na jego upragnione moce. Wówczas zostają zaatakowani przez plemię łuczników z kolczatkami. Longclaw szybko odlatuje z Sonicem. Opiekunka używa złotego pierścienia, aby otworzyć portal do świata po drugiej stronie wszechświata, zwanego Ziemią. Resztę pierścieni oddaje Sonicowi w małej torbie i każe mu uciekać na Ziemię, gdzie będzie bezpieczny. Niechętny Sonic przebiega przez portal, podczas gdy Longclaw pozostaje w tyle, by powstrzymać zbliżające się kolczatki. Widząc ją w niebezpieczeństwie, Sonic desperacko ucieka, by spróbować ją uratować, ale portal zamyka się tuż przed tym, jak może do niej dotrzeć, pozostawiając Sonica samotnego i ze złamanym sercem. Film Sonic. Szybki jak błyskawica to zdecydowanie kino rodzinne dla młodych i starszych widzów.