Ciężki sprzęt to spora inwestycja i trzeba o nią odpowiednio dbać

Dla przedsiębiorców cennym zasobem do odpowiedniego poznawania maszyn jest zaangażowanie operatorów sprzętu.

O ile nie kontrolujesz się na co dzień, prawdopodobnie nie będziesz mieć dogłębnej wiedzy o osobliwościach i działaniu poszczególnych maszyn. Codzienni operatorzy dobrze znają maszynę i wyczuwają, kiedy coś jest nie tak, i powiedzą ci. Słuchanie ich i docenianie ich wkładu w działanie przedsiębiorstwa to mądra strategia konserwacji zapobiegawczej. Zatrzymanie pracy i poradzenie sobie z problemem między zaplanowanymi okresami konserwacji może być ogromną oszczędnością dla kosztów awarii i późniejszych strat. Nie ograniczaj konserwacji do sztywnych harmonogramów. Zamiast tego pozwól elastyczności reagować aktywną interwencją. Kompetentni operatorzy maszyn są bardziej wydajni i powodują mniejsze zużycie maszyn niż nieprzeszkoleni pracownicy. Doświadczeni operatorzy będą również bezpieczniejsi dla siebie i innych osób pracujących w pobliżu. Właściwie przeszkoleni operatorzy będą bardziej szanować swój sprzęt i częściej będą go pielęgnować przed, w trakcie i po zakończeniu prac budowlanych. To pozwoli Ci zaoszczędzić pieniądze na naprawach i wymianie maszyn. Szkolenie operatorów powinno być wbudowane w program konserwacji zapobiegawczej. Operatorzy muszą wiedzieć nie tylko, jak uruchomić i obsługiwać swoje maszyny, muszą być również świadomi, jakie rutynowe, codzienne zadania konserwacyjne są wymagane i jak je wykonać bezbłędnie.

Szkolenie operatora może obejmować przegląd instrukcji obsługi, demonstrację systemów i wszystkich elementów sterowania.

Praktyka może być również częścią szkolenia, aby upewnić się, że operatorzy nabyli odpowiednie umiejętności, w tym zadania konserwacyjne przed i po operacji. Ponadto listy kontrolne dla operatorów są cennymi narzędziami, dlatego drobne, ale ważne kroki konserwacyjne są wykonywane i nie zapominane. Ciężki sprzęt wykorzystywany w projektach budowlanych nie jest tani. Inwestowanie w rutynową konserwację to najlepszy sposób na zwiększenie żywotności ciężkiego sprzętu, pomocna jest również naprawa perkins. Po zakupie, podobnie jak w przypadku każdego pojazdu mechanicznego, jego wartość spadnie. W rezultacie musisz upewnić się, że zakup oferuje zwrot z inwestycji. Im dłużej będziesz mógł korzystać ze sprzętu, tym wyższa będzie stopa zwrotu.