Jak ogrodnictwo ekologiczne może pomóc Ci się rozwijać i przetrwać?

Cóż, zdecydowałeś się wejść w ekologiczne ogrodnictwo.

To ekscytujące, z wyjątkiem tego, że jest tak dużo informacji i nie masz pojęcia, od czego zacząć. Nie martw się, wskazówki dotyczące ekologicznego ogrodnictwa są tutaj! Poniżej wymieniono kilka wskazówek, które pomogą Ci zacząć i zorganizować, abyś mógł zostać odnoszącym sukcesy ekologicznym ogrodnikiem.Upewnij się, że masz dżdżownice w swojej glebie. Dżdżownice są niezbędne do dobrego ekologicznego ogrodnictwa, ponieważ napowietrzają glebę. Ponadto produkty uboczne trawienia dżdżownic są w rzeczywistości wspaniałym pokarmem roślinnym. Dżdżownice zachęcają bakterie glebowe, które dostarczają roślinom potrzebnych składników odżywczych, jednocześnie konkurując ze szkodliwymi szkodnikami owadzimi, zmniejszając zapotrzebowanie na chemiczne pestycydy i nawozy.Rośliny rosnące w Twoim domu potrzebują stałej temperatury nie niższej niż 65 stopni. Młode rośliny potrzebują do wzrostu temperatury w określonym zakresie. Jeśli nie chcesz, aby w domu było naprawdę ciepło podczas zimnej pory roku, możesz zamiast tego użyć lampy grzewczej na roślinach ekologicznych.Ważne jest, aby regularnie obracać swoje organiczne rośliny, gdy próbujesz uprawiać ogród wewnętrzny. Rośliny pochylają się tam, gdzie znajduje się źródło światła. Jeśli nie będziesz obracać roślin, jest duża szansa, że ​​wszystkie wygią się w jedną stronę, co ograniczy ilość warzyw rosnących na roślinach.Dodając ładną warstwę biodegradowalnego materiału (ściółki) wokół roślin, możesz wykorzystać naturalną zdolność ściółki do zwalczania szkodników, aby powstrzymać drapieżniki na twoich roślinach. Umieszczając warstwę od 1 do 2 cali wokół swoich roślin, dodajesz również źródło składników odżywczych i źródło wody.Jeśli Twój ekologiczny ogród używa pojemników, być może będziesz musiał zamienić sadzonki na większe pojemniki, gdy z nich wyrosną. Kiedy to zrobisz, upewnij się, że trzymasz sadzonki za liście i korzenie. Mówiąc bardziej konkretnie, należy unikać dotykania łodyg, ponieważ są one wyjątkowo kruche i można je łatwo uszkodzić. Jak ogrodnictwo ekologiczne może pomóc Ci się rozwijać i przetrwać?

Po zamianie pojemników zaleca się podlewanie korzeni, ponieważ pomoże im to wtopić się w nowe środowisko.Zbadaj rośliny przed przyniesieniem ich do domu.

Kiedy próbujesz uzyskać najlepsze rośliny do swojego organicznego krajobrazu, powinieneś poświęcić czas na edukację. Wybierz rośliny, które są odpowiednie do warunków wzrostu, które już masz, zamiast próbować budować środowisko dla rośliny, której nie zaplanowałeś właściwie.Jeśli nie masz dużego podwórka lub w ogóle żadnego podwórka, nadal możesz uprawiać wspaniałe organiczne produkty w pojemnikach. Większość warzyw, z wyjątkiem niektórych warzyw korzeniowych, rośnie tak samo dobrze w doniczkach, jak w ziemi. Istnieje również wiele odmian, które zostały wyhodowane, aby dobrze radzić sobie w pojemnikach.Nie pozwól, aby obowiązki związane z Twoim ekologicznym ogrodem narastały. Jeśli nie możesz codziennie wychodzić do ogrodu, wciąż możesz zrobić kilka rzeczy, aby nie pogrążyć się w chaosie podczas Twojej nieobecności. Na przykład, wyrywaj jeden lub dwa chwasty za każdym razem, gdy przechodzisz obok ogrodu, na przykład gdy zabierasz psa na nocnik.Aby ułatwić rozprowadzanie ściółki, możesz użyć grabi z płaską głowicą lub łuku. Jeśli używasz zgrabiarki, do ściągania i rozrzucania ściółki należy używać zgrabionej krawędzi. Użyj płaskiej strony grabi, aby wyrównać ściółkę na łóżku. Będziesz chciał użyć lekkiego pchnięcia, a następnie pociągnięcia.Czy nie czujesz się lepiej po przeczytaniu tych wskazówek? To było dużo informacji do przetworzenia, ale przynajmniej teraz wiesz, co robić i od czego zacząć swoje ekologiczne plany ogrodnicze. Ponadto zawsze możesz wrócić do powyższej listy wskazówek, jeśli zapomnisz.