Skuteczne środki ochrony roślin

Wielu rolników, którzy hodują zboża ozime wybiera odmiany, które odporne są na różnego rodzaju choroby, pozwalają uzyskać wysokie plony.

Oczywiście nie uda nam się całkowicie wyeliminować pewnych problemów, przykładowo grzybów, które mogą często pozostawać ukryte pod ziemią, uaktywniać się w okresie wiosennym. Podobnie jeżeli chodzi o chwasty zastosowanie różnych rozwiązań może czasowo spowolnić rozwój czy też wyeliminować pewną grupę roślin niepożądanych, jednak często całkowite wyeliminowanie wiązałoby się z użyciem herbicydów, które usuwają wszystkie żywe rośliny z danego areału.

Skuteczne środki ochrony roślin

Skuteczna ochrona zbóż ozimych

Często wykorzystuje się opryski na chwasty dwuliścienne, w tym przypadku im wcześniej wykonamy oprysk, tym chwasty wyrosną niżej. Ma to bardzo duże znaczenie, ponieważ wysokie chwasty będą przysłaniały roślinom uprawnym promienie słoneczne. Dlatego w przypadku kiedy na terenie upraw znajduje się wiele chwastów pozyskamy niższe plony. Oczywiście herbicydy możemy stosować na różnych etapach wzrostu roślin. W kolejnych miesiącach będziemy stosowali herbicydy dolistne, które będą wynikały na całą powierzchnię rośliny. Dodatkowo możemy spotkać także herbicydy, które będą działały poprzez korzenie.

Zatem musimy zwrócić uwagę, iż w przypadku jeżeli chcemy zastosować herbicyd działający doglebowo, gleba powinna być nieco wilgotna, w okresie suchym kiedy ziemia jest twarda herbicyd mógłby mieć problem z dostaniem się do układu korzennego roślin. Podobnie w przypadku aplikowania herbicydów na liście musimy unikać pogody deszczowej, woda mogłaby zmyć herbicydy z powierzchni. Dodatkowo pogoda wietrzna czy też upały również nie sprzyjają odpowiedniej aplikacji herbicydów na powierzchnię chwastów.

Zatem jeżeli chcemy odpowiednio chronić zboża ozime, powinniśmy wykorzystać różne środki ochrony roślin, które dostępne są na stronie https://innvigo.com/zboza-ozime/. Szczególną uwagę należy poświęcić uprawom wczesną wiosną, kiedy pojawiają się pierwsze chwasty. Dodatkowo oczywiście obserwujemy rośliny, aby wykryć wszelkie zmiany, które mogą być spowodowane przez grzyb.