Jak określić nasze zapotrzebowanie na kalorie?

Niekiedy podczas diety nasza waga się zatrzymuje i nie wiemy jak wspomóc odchudzanie.

Obecnie na rynku znajdziemy wiele różnego rodzaju preparatów wspomagających odchudzanie. Mogą być to przykładowo blokery tłuszczu, które hamują przyswajanie tłuszczu przez nasz organizm, który je wydala. Inne tabletki mogą powodować u nas uczucie sytości, co sprawia że jemy mniej. Oczywiście podstawą odchudzania będzie właściwa dieta, tradycyjne diety, których celem jest jedynie szybka utrata masy ciała, powodują utratę masy mięśniowej zamiast masy tłuszczowej. Niezależnie od tego, czy chcemy schudnąć, przybrać na wadze, czy utrzymać wagę, wszystko to opiera się na prostym równaniu matematycznym. To co trafia do naszego ciała musi zostać spalone, aby schudnąć, potrzebujemy deficytu kalorii. Oznacza to, że musisz jeść mniej niż konsumujesz w ciągu dnia.

Jak określić nasze zapotrzebowanie na kalorie?

Problem polega na tym, że większość ludzi nawet nie wie, ile kalorii potrzebuje, nie mówiąc już o tym, ile kalorii spożywają podczas posiłków.

Podstawowa przemiana materii to zapotrzebowanie na kalorie, którego organizm potrzebuje dla spokojnej egzystencji. Służy do utrzymania wszystkich ważnych funkcji organizmu. Podstawowa przemiana materii zależy od wieku, płci, wzrostu i masy ciała. Do tej wartości dodajemy jeszcze aktywność fizyczną. Im bardziej jesteś aktywny, tym spalanie będzie wyższe. Możemy sami wyliczyć ile kalorii potrzebujemy. Bez względu na to, czy używasz uproszczonej formuły obliczeniowej, czy kalkulatora online, aby określić kalorie jakie codziennie spalamy jest pewien sposób. Waż się codziennie o tej samej porze, najlepiej rano na czczo przez co najmniej dwa tygodnie. Następnie określa średnią wagę tygodniowo. W razie potrzeby zwiększ lub zmniejsz ilość spożywanych kalorii. Niekiedy podczas odchudzania nasza waga może stanąć w miejscu wówczas musimy poszukać sposobu jak wspomóc nasze odchudzanie. Mogą nam w tym pomóc tabletki na odchudzanie ranking. Muszą one oczywiście być stosowane rozważnie, warto zapytać o poradę lekarza, lub też dietetyka.