Jak zadbać o jakość mieszanki paliwowej?

Silniki spalinowe działają na zasadzie spalania mieszanki powietrza oraz paliwa, warto zwrócić uwagę iż do komory silnika muszą być dostarczone odpowiednie ilości obu tych czynników odpowiadających za stworzenie odpowiedniej mieszanki która po spaleniu będzie mogła napędzać tłoki.

Oczywiście należy zadbać o to aby zarówno paliwo jak i powietrze było wolne od zanieczyszczeń, dlatego też w samochodach wykorzystuje się różnego rodzaju filtry. W przypadku paliwa należy wyeliminować takie zanieczyszczenie jak pył, piasek czy też opiłki metalu, ale filtr paliwa będzie także odpowiedzialny za eliminację wody, która może powstawać w wyniku skraplania pary.

Jak zadbać o jakość mieszanki paliwowej?

Jaką rolę odgrywają filtry powietrza w naszych silnikach?

Oczywiście także znajdziemy odpowiednie filtry powietrza, często znajdują się one pod klapą silnika, są to dość charakterystyczne filtry które możemy łatwo rozpoznać ponieważ składają się z dość dużego elementu który pobiera powietrze. Filtr musi być odpowiedniej wielkości tak aby mógł obsługiwać odpowiednią ilość powietrza jaka będzie konieczna do dostarczenia. Możemy zakupić różne wersje filtrów, na rynku dostępne są także filtry sportowe, często są one większe od filtrów montowanych w fabrykach, dzięki temu będą mogły dostarczyć większą ilość powietrza, dzięki czemu może powstawać większa moc podczas spalania mieszanki.

Zasadniczą rolą filtrów powietrza jest wyłapywanie różnego rodzaju zanieczyszczeń, pyłów, cząsteczek znajdujących się w powietrzu, jak wiadomo powietrze często pobierany jest z komory silnika, gdzie oczywiście mogą panować różne warunki, zwłaszcza jeżeli będziemy poruszali się po drodze nieutwardzonej. Wówczas powietrze które będzie pobierane będzie bardzo zanieczyszczone, dlatego też musimy zadbać o to aby filtry były wysokiej jakości oraz spełniały określone normy. Warto zwrócić uwagę iż w samochodach ciężarowych często wykorzystywane są silniki o mocy 400 czy też 500 koni mechanicznych. Dlatego też w tym przypadku konieczne będzie dostarczenie dużej ilości paliwa, oraz oczywiście powietrze musi być jak najlepszej jakości.

Oczywiście filtry powietrza spotkamy także w samochodach ciężarowych, wszystkich marek także samochody Man filtr powietrza – DBK Parts, charakteryzuje się bardzo dużą wydajnością jeżeli chodzi o pobieranie powietrza, dzięki temu będziemy mogli zapewnić odpowiednią mieszankę nawet w silnikach dużej mocy.