Jak znaleźć idealne witaminy dla swoich potrzeb?

Codzienne przyjmowanie odpowiednich witamin i minerałów to doskonały sposób na utrzymanie dobrego zdrowia.

Niestety, możesz nie wiedzieć o najważniejszych witaminach lub najlepszym sposobie na znalezienie dobrych suplementów. Poniższe porady pomogą Ci określić, które suplementy są dla Ciebie najważniejsze.Nie zakładaj, że przyjmowanie dowolnych witamin jest zawsze bezpieczne. Jeśli masz określone schorzenia, przyjmowanie niektórych może być dość niebezpieczne. Powinieneś również zachować ostrożność, jeśli bierzesz leki na receptę, ponieważ przyjmowanie niektórych witamin może powodować negatywną interakcję z nimi.Niedobory witaminy A mogą powodować hiperkaratozę, keratomalację i nocną ślepotę. Formy witaminy A obejmują retinol, beta-karoten i siatkówkę. Ta rozpuszczalna w tłuszczach witamina znajduje się w pomarańczowych i żółtych owocach i warzywach, szpinaku, rybach, wątrobie, soi i mleku. Suplementy witaminy A mogą również dostarczyć Ci składników odżywczych, których potrzebuje Twój organizm.Ryboflawina może pomóc w zwiększeniu czerwonych krwinek i poprawie jakości twoich ust. Łuszcząca się skóra i popękane usta mogą wystąpić, jeśli masz niedobór witaminy B2, a liczba czerwonych krwinek również może się zmniejszyć. Ta ważna witamina może zmniejszyć ryzyko raka, zaćmy i anemii.Witamina C jest jedną z najbardziej korzystnych witamin, jakie możesz przyjmować. Wspomaga wzrost tkanek, zmniejsza ryzyko raka, pomaga w tworzeniu krwinek i przyspiesza proces gojenia. Brokuły, papryki, pomarańcze, pomidory i wiele innych produktów spożywczych są bogate w witaminę C. Jak znaleźć idealne witaminy dla swoich potrzeb?

Możesz również wziąć suplement zawierający witaminę C.Upewnij się, że masz wystarczającą ilość niektórych witamin i minerałów w swojej diecie.

W przypadku multiwitamin należy starać się uzyskać 100% wymienionej zalecanej dziennej dawki. Przyjmując maksymalną ilość, możesz upewnić się, że masz wystarczającą ilość niezbędnych witamin i minerałów w swojej diecie, aby utrzymać dobry stan zdrowia.Ponieważ wiele paskudnych drobnoustrojów przenoszonych przez powietrze, które prowadzą do chorób, uodparnia się na nasze metody szczepień, jest idealny czas, aby zacząć dodawać witaminy do swojej diety. Witamina C, E i inne często robią więcej, aby zwalczyć przeziębienie lub grypę u niektórych osób niż cokolwiek, co lekarz wstrzykuje do naszego organizmu, więc dlaczego nie wygrać walki, zanim jeszcze się zacznie?Jeśli suplement zawiera zalecaną dzienną dawkę, nie przekraczaj jej! Przeprowadź badania i dowiedz się, jakie są konsekwencje przyjmowania zbyt dużej ilości tego produktu. Mogą to być zaburzenia snu, a nawet zaburzenia rytmu serca, więc nie należy lekceważyć przedawkowania tylko dlatego, że jest to witamina!Pamiętaj, aby omówić odpowiednią suplementację witamin z lekarzem, jeśli spodziewasz się dziecka lub karmisz piersią. Musisz koniecznie unikać jakichkolwiek suplementów, które mogłyby zaszkodzić Twojemu dziecku. Nie narażaj dziecka na niebezpieczeństwo, biorąc coś, co nie zostało przepisane lub zasugerowane.Przygotowując posiłki, unikaj przepisów, które wymagają sody oczyszczonej i obejmują świeże produkty. Soda oczyszczona niszczy niezbędne witaminy i minerały znajdujące się w warzywach, takie jak witaminy z grupy B i witamina D. Gotowanie warzyw z sodą oczyszczoną zmniejsza ich skuteczność w odżywianiu organizmu, więc unikaj potraw, które tego wymagają.Każdy, kto żyje w klimacie północnym, potrzebuje witaminy D, prawda? Nie prawda! W rzeczywistości im bledsza skóra, tym mniej czasu na słońcu potrzebujesz, aby uzyskać odpowiednią ilość witaminy D. Jeśli chcesz mieć pewność, zleć lekarzowi badanie niedoboru i otrzymać suplement tylko wtedy, gdy tego potrzebujesz.Twój organizm codziennie potrzebuje witamin i składników odżywczych, aby zachować zdrowie. Jeśli brakuje ci niezbędnych składników odżywczych, możesz skończyć z wieloma problemami zdrowotnymi. Po przeczytaniu omówionych informacji możesz teraz otrzymać potrzebne suplementy witaminowe.