Malować czy okleić folią? To trudne pytanie, które zadają sobie właściciele pojazdów.

Oklejanie samochodów osobowych swój początek miało w usługa tworzenia reklam.

Duża ilość firm w naszym kraju decydowała się właśnie na tego rodzaju reklamę swojej firmy – oklejając flotę swoich pojazdów odpowiednimi grafikami oraz hasłami. Dopiero później, na szeroką skalę zaczęto wykorzystywać folie do tego by zmieniać kolor całych pojazdów. Metoda ta jest coraz częściej wykorzystywana zamiast malowania farbą całego samochodu. Wiąże się to między innymi z wieloma plusami i zaletami tej metody. Przede wszystkim oklejanie folią samochodów jest o wiele mniej inwazyjne niż oddanie samochodu do lakiernika na kompleksowe malowanie. Oklejenie samochodu folią to przede wszystkim możliwość do szybkiego powrotu do wcześniejszego koloru. Wystarczy zerwać zaaplikowaną folię, nie zostaną po niej żadne ślady.
Ponadto specjalistyczna folia do oklejania samochodów dodatkowo chroni oryginalny lakier przed uszkodzeniami od kamieni na drodze czy rysami parkingowymi. Malować czy okleić folią? To trudne pytanie, które zadają sobie właściciele pojazdów.

Często wykorzystuje się również bezbarwne folie, które mają jedynie chronić oryginalny lakier.

Folie premium samoistnie się regenerują pod wpływem ciepłej wody. Dlatego też gwarancja jaką daje producent na takie folie jest naprawdę długa. Metoda oklejania folią jest o wiele mniej inwazyjne. Osoba, która zajmuje się oklejaniem samochodów musi jedynie zdemontować zewnętrzne elementy takie jak lusterka czy klamki, w przypadku tradycyjnego malowania często trzeba rozebrać nawet wewnętrze boczki drzwi. Przede wszystkim oklejanie samochodów folią jest o wiele tańsze niż standardowe malowanie, dodatkowo dochodzi także aspekt tego, na jak długo musimy oddać samochód, by zmienić jego kolor. Oczywiście oklejenie folią jest o wiele szybszym procesem. Obecnie w większych miejscowościach znajdziemy dużo firm, które zajmują się takim usługami. foliowanie auta Wrocław to hasło, którego musimy użyć by znaleźć specjalistów we Wrocławiu.