Świetna rada dotycząca uprawy wspaniałych ogrodów ekologicznych

Jak wyhodować niesamowity ogród, którego zazdroszczą Ci wszyscy sąsiedzi? Oczywiście będąc niesamowitym ogrodnikiem.

Jeśli Twoje umiejętności ogrodnicze przydałyby się trochę ulepszeń lub nawet jeśli jesteś świetnym ogrodnikiem, który zawsze szuka nowych pomysłów, wskazówek i sztuczek, aby poprawić swoje umiejętności ogrodnicze, oto kilka sprytnych wskazówek dla Ciebie.Zwróć uwagę na kompatybilność swoich roślin. Możesz sadzić wysokie rośliny, takie jak pomidory, i używać ich do cieniowania tak wrażliwych na słońce roślin, jak sałata i szpinak. Te kombinacje mogą zmniejszyć ilość żyznej przestrzeni, jakiej wymaga twój ogród, jednocześnie zwiększając plony wszystkich rodzajów roślin, które masz.Jeśli uzyskujesz bardzo małe plony owoców lub kwiatów, sprawdź poziom pH gleby. Jeśli poziom pH jest zbyt wysoki lub zbyt niski, może to wpłynąć na ilość składników odżywczych, które Twoje rośliny mogą wchłonąć. Rośliny potrzebują różnych składników odżywczych na różnych etapach swojego życia, aby być zdrowym, odnoszącym sukcesy i owocować.Kiedy nadchodzi wiosna i czas sadzenia, czy trudno Ci przypomnieć sobie, jak wyglądały Twoje ogrody rok wcześniej, aby wiedzieć, gdzie sadzić nowe cebulki? W tym roku zrób zdjęcia wiosennego ogrodu, a jesienią spójrz na nie. Jeśli zobaczysz miejsce na podwórku, które jest puste i potrzebuje nowego żonkila, możesz być pewny, gdzie sadzić nowe cebulki!Poddaj recyklingowi fusy z kawy i użyj ich do zakwaszenia gleby dla wszystkich roślin kochających kwas. Rośliny lubiące kwaśną glebę to róże, pomidory, cyklameny, fiołki, gardenie, begonie i hibiskus. Aby uzyskać najlepsze rezultaty, nałóż podkład o grubości około jednej czwartej cala. Jeśli nie zależy Ci na kawie, resztki herbaty przyniosą takie same rezultaty.Zaplanuj swój ogród, aby uzyskać najlepsze rezultaty. Zanim wrzucisz jedną łopatę do ziemi, musisz zdecydować, co zasadzisz i gdzie. Świetna rada dotycząca uprawy wspaniałych ogrodów ekologicznych

Chcesz wyznaczyć wielkość swojego ogrodu, a następnie zdecydować, jakich roślin użyją zgodnie z ich indywidualnymi potrzebami.

Rozważ oświetlenie, drenaż i odstępy dla każdej rośliny.Jesień to świetna pora roku na sadzenie jesiennego ogrodu warzywnego. Łagodne jesienne temperatury doskonale nadają się do uprawy szybko rosnących, chłodnych warzyw, takich jak szpinak, rzodkiewki i sałata. Uprawa jesiennego ogrodu wymaga pewnego planowania, ponieważ musisz zebrać plony sałat przed pierwszymi przymrozkami. Spoglądając na opakowanie nasion, dowiesz się, ile czasu zajmuje Twojej roślinie osiągnięcie odpowiedniej dojrzałości do zbioru. Ponieważ rośliny rosną wolniej w skróconych dniach jesieni, dodaj dwa tygodnie do czasu podanego na opakowaniu nasion. Jeśli łączna liczba dni wynosi 45, upewnij się, że posadziłeś plony jesienne co najmniej tyle dni przed czasem, w którym zwykle występuje pierwszy dzień mrozu w Twojej lokalizacji.Stwórz ogród zen, dodając funkcję wody. Elementy wodne są dostępne we wszystkich rozmiarach i wzorach. możliwe jest posiadanie bardzo małej fontanny, która nadaje się na patio lub bardzo duży staw. Kilku producentów tworzy zestawy do samodzielnego montażu, które można zainstalować w ciągu zaledwie kilku godzin.Aby uzyskać najlepsze wyniki, korzystaj z tych wskazówek mądrze, ale hojnie. Posiadanie naprawdę zapierającego dech w piersiach ogrodu to coś, o czym marzy każdy ogrodnik i nie jest to tak trudne zadanie, jak się wydaje. Uczenie się sztuczek takich jak powyżej i zwracanie uwagi na indywidualne potrzeby ogrodu jest tym, co musisz zrobić, jeśli Twoim ostatecznym celem jest ogród, który przyciąga wzrok i przyprawia serca każdego miłośnika roślin.