Przydatne wskazówki dotyczące przezwyciężania nieznośnych alergii

Duży procent naszej populacji cierpi na jakiś rodzaj alergii.

Alergie te mogą być spowodowane kontaktem przedmiotów lub substancji ze skórą, przedostawaniem się cząstek do dróg oddechowych oraz spożywaniem pokarmów. Jeśli cierpisz na alergię i chcesz uzyskać więcej informacji, które mogą ci pomóc, czytaj dalej.Alergie na pyłki są silniejsze rano i wieczorem, więc jeśli cierpisz na dokuczliwe alergie, pamiętaj o zamykaniu okien w tych porach dnia. Choć świeże powietrze może być przyjemne, sprawi, że będziesz nieszczęśliwy z powodu alergii.Jeśli twoim alergiom towarzyszy ostry kaszel, prawdopodobnie przyczyną jest podrażnienie gardła. Jest to szczególnie powszechne u osób, które walczą z zaciekaniem nosowym lub oddychaniem przez usta. W wielu przypadkach problem nasila się w nocy. Kiedy tak się stanie, spróbuj użyć poduszek, aby podeprzeć się w pozycji półleżącej podczas snu. Jeśli możesz spać siedząc prosto, to jeszcze lepiej.Wskaż wyzwalacze alergii, aby zapobiec objawom. Twój lekarz lub alergolog może wykonać badania krwi lub skóry, aby określić, które substancje powodują reakcję alergiczną. Ten krok pomaga zminimalizować ekspozycję na substancje, które powodują u Ciebie największy dyskomfort. Możesz również zawęzić leczenie do określonych alergenów.Osoby wysportowane, które zmagają się z alergiami, często boją się codziennego biegania po okolicy, gdy liczba pyłków jest wysoka. Chociaż pewien poziom pyłku zawsze będzie w powietrzu w danym momencie, wciąż jest nadzieja. Zawartość pyłku jest często najwyższa między 5 a 10 rano. Wybierz inny okres poza tym oknem, a powinieneś mieć mniej kłopotów.Ludzie, którzy cierpią na alergie pokarmowe, to na ogół ci, którzy muszą być najbardziej ostrożni. Podczas gdy inne rodzaje alergii mogą być irytujące, alergie pokarmowe wydają się być najbardziej śmiertelne. Dotyczy to zwłaszcza osób cierpiących na alergie na skorupiaki lub orzechy, takie jak krewetki lub orzechy laskowe.Jeśli insekty stanowią problem, regularnie odwiedzaj Twój dom od tępiciela. Odchody owadów i gryzoni mogą wywołać lub nasilić atak alergii. Info Serwis - Solidna paczka informacji z kraju

Możesz rozważyć wynajęcie eksterminatora, aby pozbyć się tych gryzoni.Jeśli to możliwe, unikaj stosowania produktów do stylizacji włosów w okresie alergii.

Kiedy cały czas przebywasz na zewnątrz, jest wiele cząsteczek, które możesz zebrać i zabrać do domu. Takie produkty do stylizacji mogą powodować duże alergie, więc unikaj ich używania.Jadąc do szkoły lub pracy w szczycie sezonu alergicznego, ustaw klimatyzator pojazdu na „recyrkulację”. To ustawienie oczyszcza i chłodzi powietrze bez wciągania pyłków i zarodników z zewnątrz. Za każdym razem, gdy bierzesz samochód na wymianę oleju, poproś mechanika o wymianę filtra powietrza.Jeśli masz alergie, ukrytym zagrożeniem dla Ciebie mogą być wilgotne obszary Twojego domu. Miejsca takie jak piwnice i garaże są siedliskiem pleśni i prowokują ataki, więc albo unikaj tych miejsc w porze wilgotnej, albo dopilnuj, aby zostały dokładnie wyczyszczone prostym roztworem wybielacza i wody.Jeśli cierpisz na alergie, nie trzymaj w domu zbyt wielu roślin. Wiele roślin nie tylko wywołuje objawy alergii, ale także zbiera dużo kurzu, a nawet może rozwijać pleśń. Jeśli chcesz mieć rośliny, trzymaj je w ogrodzie i noś maskę podczas pielęgnacji.Pleśń jest powszechnym alergenem w wielu domach. Można go zredukować, zawsze osuszając wszystkie powierzchnie w łazience i kuchni po użyciu. Pleśń potrzebuje wody do wzrostu, a jeśli wszystkie powierzchnie są suche, pleśń nie może się rozwijać. Zajrzyj również pod zlewy, aby upewnić się, że nie ma wycieków, które mogłyby pozwolić na rozwój pleśni.Jak wspomniano wcześniej, alergie wynikają z różnych rzeczy, takich jak to, czego dotykamy, oddychamy, a nawet jemy. Każdy, kto kiedykolwiek cierpiał na alergię, wie, jak bardzo może się ona stać. Informacje, które przeczytałeś, powinny rzucić nieco światła na sposoby zwalczania wszelkich alergii, na które cierpisz.