Wiele kobiet ma widoczny cellulit i chce się go pozbyć

Szacuje się, że nawet u 90 procent kobiet występuje cellulit, pojawia się głównie na udach, brzuchu, pośladkach lub ramionach.

Cellulit nie jest chorobą, jest całkowicie normalny, jednak wiele kobiet uważa pomarańczową skórkę za nieestetyczną i wolałoby się jej pozbyć. Cellulit, czyli pomarańczowa skórka, to zmiana w podskórnej tkance tłuszczowej, która prowadzi do zmiany powierzchni skóry. Skóra nie jest już gładka, ale ma wybrzuszenia i wgniecenia. Teoretycznie cellulit może pojawiać się na całym ciele, ale głównie widoczny jest na udach, pośladkach i ramionach.

Wiele kobiet ma widoczny cellulit i chce się go pozbyć

Co może nam pomóc w walce z cellulitem

Cellulit jest wynikiem działania komórek tłuszczowych, które znajdują się pod skórą i wypychają powierzchnię skóry ku górze. Gdy te komórki tłuszczowe gromadzą się i wypychają skórę do góry, włókna tkanki łącznej, które łączą skórę z leżącymi pod nią mięśniami, ściągają się, powodując wybrzuszenie skóry i tworzenie wgłębień. Komórki tłuszczowe i tkanka łączna w warstwie skóry kobiet są ułożone pionowo, natomiast u mężczyzn mają strukturę krzyżową. Jest to jeden z powodów, dla których objawy cellulitu częściej dotyczą kobiet niż mężczyzn. Również u kobiet tłuszcz jest rozłożony na udach, biodrach i pośladkach, czyli w obszarach często dotkniętych cellulitem.

Prawidłowe odżywianie ma kluczowe znaczenie dla wyglądu skóry. Unikaj nasyconych kwasów tłuszczowych, zbyt dużej ilości cukru i produktów z białej mąki, ponieważ dodatkowo osłabiają one tkankę łączną. Wybieraj pokarmy bogate w białko, takie jak ryby lub drób i dużo witaminy C. Woda przyspiesza metabolizm, ilość potrzebnej wody będzie się różnić w zależności od aktywności fizycznej. Ważne jest również, aby prowadzić aktywny tryb życia, pomocne będą również masaże, kremy, balsamy i tabletki na cellulit. Możemy również wypróbować zabiegi wyszczuplające w gabinetach kosmetycznych.

Jeśli chcesz wypróbować suplementy diety na cellulit, ranking tabletek znajdziesz na stronie https://dietetyk.edu.pl/najlepsze-tabletki-na-cellulit-ranking/. Peelingi i masaże odnawiają wierzchnią warstwę skóry, pozostawiając zdrowszy i gładszy wygląd. To z kolei pozwala, przynajmniej wizualnie, zniwelować cellulit.