Przyczyny i metody leczenia chrapania

Wiele osób cierpi na chrapanie, ma to wpływ na to jak się wysypiamy, później w ciągu całego dnia będziemy czuli się niewyspani.

Możemy czuć niewyspanie i apatię, dlatego też powinniśmy zadbać o nasz sen. Jakość snu ma bardzo duży wpływ na nasze życie, kiedy jesteśmy wyspani, z pewnością lepiej funkcjonujemy. Chrapanie nie jest tylko problemem osób dorosłych, chrapią także dzieci, niemal we wszystkich przypadkach, w których dzieci chrapią, przyczyna leży w górnej części przewodu oddechowego, mogą być to polipy nosa, duży migdałek podniebienny lub obrzęk migdałków zwężają drogi oddechowe i same zaczynają trzepotać w strumieniu powietrza lub prowadzą do oddychania przez usta, co zwiększa prawdopodobieństwo chrapania. Ponadto chrapanie często występuje u dzieci z problemami ze zgryzem, żuchwą, zgryzem krzyżowym, zgryzem otwartym lub z wadami rozwojowymi twarzoczaszki. W przypadku osób dorosłych alkohol osłabia nasze napięcie mięśniowe. Zataczamy się i mamy mniej siły, to samo dzieje się z naszym układem oddechowym, którego napięcie słabnie i zapada się łatwiej. Jeśli robi się bardzo ciasno, zaczynasz chrapać z nieuchronnie zwiększającym się przepływem powietrza. Wszystkie leki zmniejszające napięcie mięśni mogą wywoływać lub zachęcać do chrapania. Są to głównie środki uspokajające, zwiotczające mięśnie i nasenne. Żeński hormon estrogen w połączeniu z poziomem serotoniny ma nie do końca poznany wpływ na napięcie mięśni w przewodzie oddechowym. Jego spadek prowadzi do zwiększonego chrapania u kobiet po menopauzie i zapewnia, że chociaż mężczyźni początkowo chrapią więcej i głośniej niż kobiety, to jednak nadrabiają zaległości po menopauzie i nie są w żaden sposób gorsi od mężczyzn.

Warto przetestować różne sposoby na chrapanie, z pewnością warto wypróbować inną pozycję w czasie snu, można ją wymusić za pomocą odpowiedniego materaca lub też poduszki.

Tego rodzaju sposoby na chrapanie mogą być bardzo dobrym pomysłem, ponieważ najczęściej problem leży w naszym łóżko, jednak jeżeli to nie zadziała, wówczas mona wypróbować także inne pomysły: http://sposobynachrapanie.pl.