Czym jest masa mięśniowa?

Aby zarządzać swoją masą mięśniową i procentową zawartością tkanki tłuszczowej, musisz najpierw zrozumieć swoje pomiary.

Często ludzie mylą budowanie masy mięśniowej ze spalaniem tkanki tłuszczowej. Te dwie rzeczy często idą w parze, ale nie są tym samym. Masa mięśniowa obejmuje masę mięśni w twoim ciele w kilogramach, podczas gdy procent tkanki tłuszczowej mierzy ilość tłuszczu w twoim ciele.

Czym jest masa mięśniowa?

Wiele osób zażywa na masę mięśniową odżywki

Spalanie tkanki tłuszczowej może być wynikiem nagromadzonych mięśni. Budowanie mięśni jest doskonałym sposobem, jeśli chodzi o zużywanie energii. Nasza masa mięśniowa odgrywa również kluczową rolę, jeśli chodzi o kondycję fizyczną. Kiedy twoje ciało buduje mięśnie, cały czas spala energię i tłuszcz. Wraz ze wzrostem masy mięśniowej organizm szybciej spala kalorie lub energię. Prowadzi to do zwiększenia podstawowej przemiany materii, co pomaga w utracie wagi. Masa mięśniowa obejmuje mięśnie gładkie, mięśnie szkieletowe oraz wodę zawartą w mięśniach.

Mięśnie składają się z wody i białka, dlatego tak ważne jest uwzględnienie białka w diecie oraz suplementacji. Budowanie masy mięśniowej to nie tylko chodzenie na siłownię i podnoszenie ciężarów, można również budować mięśnie poprzez inne rodzaje treningów, takie jak jazda na rowerze. Również odpowiednie odżywianie jest tak samo ważne dla zwiększania masy mięśni jak podnoszenie ciężarów, dlatego połącz trening ze zdrową dietą. Pomaga również zażywanie suplementów, które wspierają masę oraz siłę budowanych mięśni.

Nie zapominaj jednak, że potrzebujesz również węglowodanów i zdrowych tłuszczów. Utrzymuj zróżnicowaną dietę i jedz wystarczającą ilość warzyw oprócz pokarmu bogatego w białko, aby uzyskać umięśnioną sylwetkę. Możesz również wypróbować na mase mięśniową odzywki bogate w białko i składniki odżywcze. Nie wszystkie mięśnie są takie same i kiedy rozwijasz tkankę mięśniową, chcesz mieć pewność, że są to mięśnie beztłuszczowe. Ćwiczenia i odpowiednia dieta z suplementacją pomoże nam osiągnąć założone cele.