Duże wanny do domu i na zewnątrz

Porównując prysznic do wanny, można dostrzec wiele jego mankamentów. Co prawda zaletą jest to, iż prysznic zajmuje mało miejsca co jest bardzo praktyczne w niewielkich łazienkach blokowych, jednak ma dużo więcej wad.

Mając wannę, wydaje nam się, że tracimy dużo wody na kąpiel. Jednak porównując czas brania kąpieli pod prysznicem i w wannie, można zauważyć, że w tym drugim przypadku wodę nalejemy jednorazowo i to w niej się kapiemy, natomiast pod prysznicem woda leci stale, rozpryskując się po kabinie. Jednak wanny są o wiele wygodniejsze w użytkowaniu, gdyż pozwalają na pełen relaks i odprężenie. Dzięki temu, że w niej leżymy, a nie stoimy, wszystkie mięśnie odpoczywają i rozluźniają się. To wpływa pozytywnie na samopoczucie.

Obecnie istnieje wiele kształtów wanien, zarówno wanny owalne, jak i narożne, klasyczne i prostokątne, a także z hydromasażem, dla osób zestresowanych i spiętych. Jednak trzeba liczyć się z tym, że im większa wanna, tym więcej wody będziemy zużywali podczas kąpieli.

Coraz więcej osób skłania się do zakupu dużych wanien, można je postawić nie tylko w łazience, ale także mogą być to wanny jacuzzi na zewnątrz. Aby wybrać tego rodzaju wannę musimy określić jaką powierzchnię posiadamy.

Można zapytać u sprzedawcy o różne parametry, do wanny bowiem trzeba doprowadzić wodę ale także elektryczność. Wanny tego rodzaju posiadają pompy, oraz zestawy filtrów. Podczas montażu wanny należy wybrać miejsce w taki sposób abyśmy mieli swobodny dostęp do wymiany filtra. Czasem trzeba będzie wymienić zapchany filtr, lub też wykonać prace serwisowe przy pompie. Jeżeli mamy więcej miejsca dobrym pomysłem mogą być minibaseny jacuzzi. Posiadają one dysze zapewniające wypychanie wody pod ciśnieniem. Tego rodzaju wanna może być zatem bardzo komfortowa. Oczywiście należy pamiętać o osłonie wanny kiedy z niej nie korzystamy na zewnątrz może do niej nalecieć wiele różnych nieczystości. Można zakupić specjalne pokrowce na wannę z suwakiem, które znacznie ułatwiają zakładanie i zamykanie wanny.