Informacje o złocie, których nie znajdziesz nigdzie indziej

Inwestowanie w złoto to świetna decyzja, która może zrównoważyć ryzyko Twojego portfela.

Musisz wiedzieć, co robić i rozważyć wszystkie opcje. Czytaj dalej, aby odkryć zalety złota, a także kilka pomysłów na zaangażowanie się w nie.Przed pójściem na złotą imprezę rozdziel biżuterię według wagi w karatach. Niektórzy kupujący będą próbować zważyć wszystkie twoje kawałki razem, a następnie zapłacić ci na podstawie najniższej wagi w karatach spośród nich. To oznacza mniej pieniędzy w Twojej kieszeni, co oznacza, że ​​dokonałeś nieuczciwej sprzedaży.Jeśli uważasz, że twoje złoto ma wysoką wartość, wycenij je przed dokonaniem sprzedaży. Rzeczoznawca z większym prawdopodobieństwem poda ci dokładną wartość twoich elementów, podczas gdy sprzedawca może obniżyć piłkę, aby uzyskać lepszą cenę. Podczas sprzedaży weź ze sobą świadectwo oceny, aby upewnić się, że robisz uczciwą transakcję.Kiedy idziesz sprzedać swoje złoto, upewnij się, że Twoje oczekiwania nie są zbyt wysokie i weź ze sobą dowód tożsamości wydany przez rząd. Sprzedawcy złota płacą średnio od 70 do 80 procent rzeczywistej wartości. Prawo wymaga, aby kupcy prosili sprzedawców o identyfikację przy zakupie złota, aby pomóc policji w dochodzeniu w sprawie skradzionej własności.Kiedy kupujesz lub sprzedajesz złoto innej osobie, upewnij się, że chronisz się przed kradzieżą tożsamości. Unikaj podawania swoich osobistych informacji finansowych. Obejmuje to numery kont bankowych, numery kart kredytowych i numery ubezpieczenia społecznego. Zachowaj szczególną ostrożność, aby nie przekazywać tego typu informacji, zwłaszcza przez telefon, osobom, których nie znasz.Dowiedz się, jak działa ważenie złota przed pójściem do sklepu, aby sprzedać lub kupić złoto. Istnieje wiele nieznanych terminów, takich jak uncje trojańskie i ciężarki pensowe. To często może oszukać niedoświadczonych, którzy myślą, że dostają lepszą ofertę niż w rzeczywistości. Informacje o złocie, których nie znajdziesz nigdzie indziej

Nie pozwól, żeby to był ty.Przeprowadzając badania na temat sprzedawcy złota, uważaj na recenzje w serwisach społecznościowych.

Sprzedawcy złota są znani z tego, że płacą ludziom za tworzenie fałszywych opinii na temat ich usług. Nie licz wyłącznie na recenzje, które czytasz na tych stronach i kontynuuj swoje poszukiwania na innych stronach.Za każdym razem, gdy inwestujesz w złoto w postaci biżuterii, zawsze upewnij się, że masz wystarczającą dokumentację i możesz ją zwrócić w razie potrzeby. Nie możesz być pewien preferencji innej osoby; mogą nie dbać o to. Jeśli tak się stanie, musisz zwrócić przedmiot, aby uzyskać zwrot pieniędzy.Zawsze sprawdzaj dzienną cenę spot przed zakupem złota. Cenę spot można łatwo znaleźć w Internecie. Nigdy nie płać więcej niż 8% marży od ceny złota. Czasami nieetyczny dealer może próbować obciążać swoich klientów zawyżonymi cenami.Zanim wyślesz złotą biżuterię do punktu skupu, dowiedz się, czy zostaniesz obciążony kosztami wysyłki zwrotnej. Jeśli nie będziesz zadowolony z oferty, będziesz musiał zapłacić tę kwotę. Firmy często zapewniają bezpłatną wysyłkę, ale odesłanie ich pocztą może być kosztowne. Dowiedz się, z czym się zmagasz, zanim cokolwiek wyślesz.Nie sprzedawaj swojego złota na złotej imprezie. Chociaż imprezy te są zabawne, sprzedający zwykle zarabiają mniej niż 80 procent wartości swojego złota na tych imprezach. Aby uzyskać najwyższy zwrot z każdej zainwestowanej złotówki, znajdź renomowanego dealera, który specjalizuje się w kupnie i sprzedaży złota.Przy odrobinie szczęścia możesz teraz swobodnie dodawać złoto do swojego portfela. To dobra inwestycja, która może pomóc Ci wyjść poza obecne fundusze emerytalne i inne rodzaje inwestycji. Dowiedz się, dlaczego złoto jest mądrą inwestycją i poznaj różne poziomy ryzyka między wszystkimi różnymi wyborami.