Przedszkole poszerzające horyzonty – jaką placówkę wybrać?

Rodzice poszukujący dobrej placówki przedszkolnej dla swojej pociechy muszą wziąć pod uwagę wiele różnych czynników.

Poza kwestiami jak lokalizacja czy ceny warto także zapoznać się bliżej z programem realizowanym przez przedszkole. Nowoczesne placówki skomentowane na rozwoju dzieci zapewniają im kompleksowe wsparcie poszerzające horyzonty i pomagające w rozwoju pasji!

Programy przedszkolne

Przedszkola zobowiązane są do realizowania podstawy programowej wychowania przedszkolnego, która została opracowana i zatwierdzona przez Ministra Edukacji Narodowej. Określa ją dokładnie Rozporządzenie MEN z dnia 23 grudnia 2008 roku.

Warto wskazać, że poza realizacją programu MEN placówka może także uzupełnić edukację najmłodszych o dodatkowe elementy, aby zapewnić im pełen rozwój pod wieloma kątami:
– intelektualnym
– emocjonalnym
– twórczym
– społecznym
– fizycznym

Zatem placówki przedszkolne realizują wtedy szereg programów, które pozwalają na przekazanie dzieciom jeszcze pełniejszej wiedzy w różnych dziecinach. Prowadzone są w nich między innymi dodatkowe zajęcia językowe, skoncentrowane na języku polskim oraz językach obcych, zajęcia matematyczne, zajęcia w ramach edukacji przyrodniczej. Taka rozszerzona podstawa programowa daje wtedy lepsze przygotowanie do rozpoczęcia edukacji szkolnej.

Przedszkole poszerzające horyzonty – jaką placówkę wybrać?

Kółka zainteresowań dla dzieci

Poza tym w dobrych placówkach przedszkolnych dzieci mogą także korzystać z dodatkowych zajęć dla chętnych. Mają one formę kółek zainteresowań, które obejmują wtedy ciekawe tematy związane z hobby dzieci, na przykład przyrodą czy plastyką.

Za pomocą takich zajęć dzieci mogą jeszcze skuteczniej rozwijać swoje pasje i przy tym dobrze się bawić razem ze swoimi rówieśnikami.

Gdy chodzi o prywatne przedszkola Białystok jest jednym z miast w Polsce, gdzie rodzice mogą zdecydować się na zapisanie dziecka do placówki oferującej kompleksową edukację w różnych obszarach. Z dostępnymi ofertami przedszkoli można zapoznać się już teraz online, aby wybrać dla swojej pociechy najlepsze miejsce i wspierać jej rozwój kompleksowo.