CZY PROMIENNIKI ELEKTRYCZNE MOGĄ BYĆ WYKORZYSTYWANE W OBIEKTACH SAKRALNYCH?

Kościoły i obiekty sakralne kojarzą się z miejscami, w których zawsze panuje chłód i wilgoć. Wpływ na to mają najczęściej grube mury budynków. Niestety, takie warunki odbijają się negatywnie nie tylko na komforcie księży oraz wiernych, ale również na dziełach sztuki sakralnej, które często są w nich zgromadzone. Rozwiązaniem, które może odmienić sytuację są promienniki ciepła.

MSZA W KOMFORTOWYCH WARUNKACH

Kościelny chłód daje się we znaki wiernym szczególnie zimą. Odczuwają to również księża. Niezależnie od wielkości, kościoły należą do tych obiektów, które trudno jest ogrzać tanio i efektywnie. Tradycyjne metody wymagają czasu oraz znacznych środków finansowych. Warto więc sięgnąć po elektryczny promiennik. Urządzenia te działają, wytwarzają promieniowanie podczerwone, podobne do promieni słonecznych. Jego działanie można odczuć natychmiast po uruchomieniu, ponieważ nie ogrzewa on powietrza, a osoby i przedmioty, które znajdują się w jego zasięgu. Oznacza to, że taki reflektor ciepła uruchamia się tylko wtedy, gdy akurat jest potrzebny.

OCHRONA DZIEŁ SZTUKI I ZABYTKÓW

W związku z tym, że wewnątrz kościołów i innych obiektów sakralnych często panuje wilgoć, zbiory oraz mury są szczególnie narażone na zniszczenie. Wykorzystując promienniki elektryczne, można zadbać o wilgotność. Pozwala to na przechowywanie zbiorów w odpowiednich warunkach. To świetne rozwiązanie również dla murów, ponieważ regularne używanie promienników pozwala na zapobiegnięcie lub wyeliminowanie wilgoci, która pojawiła się na ścianach. Promienniki ciepła to urządzenia rekomendowane przez konserwatorów zabytków.

WYJĄTKOWE PROMIENNIKI CIEPŁA

Z myślą o obiektów sakralnych, producenci promienników elektrycznych przygotowali modele przeznaczone właśnie do tego typu wnętrz. Zostały one stworzone tak, aby można było je wkomponować w przestrzeń i aby nie zwracały na siebie uwagi. Co ważne, tego typu reflektory ciepła charakteryzują się również 10-letnią gwarancją.