Kup dom w Hiszpanii – odpoczynek i inwestycja w jednym

Hiszpania doświadczyła boomu budowlanego w ciągu ostatniej dekady, podczas której ilość terenów zagospodarowanych wzrosła o ponad 30 procent.

Nowe nieruchomości obejmują nadmorskie i miejskie apartamenty i kamienice, obiekty sportowe oraz szeroką gamę indywidualnie zaprojektowanych willi. Większość nowych nieruchomości stanowi część specjalnie zaprojektowanych inwestycji, szczególnie na wybrzeżu oraz na Balearach i Wyspach Kanaryjskich. Należy jednak pamiętać, że wiele nieruchomości zaprojektowano jako domy wakacyjne i mogą one nie nadawać się jako domy stałe. Większość nowych nieruchomości jest wystawiana na sprzedaż przez deweloperów i budowniczych, chociaż są one również sprzedawane przez pośredników w obrocie nieruchomościami. Wiele domów i osiedli jest określanych jako luksusowe, chociaż słowo to jest używane bardzo luźno w Hiszpanii i należy je przyjmować z dużą dozą sceptycyzmu. Nowe domy zwykle zawierają wysoki poziom funkcji „luksusowych”, które mogą obejmować pełnowymiarową, w pełni wyposażoną kuchnię, pomieszczenie gospodarcze, duże łazienki z bidetem i garderobą, oddzielna łazienka z prysznicem i toaleta dla gości, klimatyzacja i centralne ogrzewanie w salonie i sypialniach, podwójne szyby i żaluzje we wszystkich oknach, kominek, wyłożone kafelkami podłogi w kuchni i łazience oraz marmurowe podłogi w innych pokojach, wbudowane szafy z lustrem w sypialniach, wspólna telewizja satelitarna, 24-godzinna ochrona i konsjerż dla mieszkańców.

Luksusowe nieruchomości, które są częścią społeczności, mają również szeroki zakres wysokiej jakości obiektów komunalnych, takich jak kryte i odkryte baseny, korty tenisowe i piękne ogrody krajobrazowe. Niektóre nieruchomości w Hiszpanii mają powiązany klub z kortami golfowymi, tenisowymi i do squasha, spa, siłownią, sauną, jacuzzi, bilardem, kręgielnią i basenami, a także restauracją i barem. Chociaż możesz kupić gotowy, całkowicie zbudowany i wyposażony nowy dom od dewelopera lub konstruktora, a nawet od właściciela, który kupił go, ale nigdy nie zajmował, większość nowych domów jest kupowana poza planem.