Czym się różni zlewozmywak granitowy od kompozytowego?

Zlewozmywak z granitu kompozytowego, zaprojektowany z myślą o trwałości, jest fantastycznym dodatkiem do każdej kuchni. Regularne czyszczenie jest niezbędne, aby utrzymać zlewozmywak kuchenny w doskonałym stanie przez długi czas.

Zlewozmywaki granitowe kompozytowe są wytwarzane przez przy użyciu mieszanki kamienia granitowego i żywicy akrylowej. Drobny piasek granitowy jest mieszany z akrylowym środkiem wiążącym, w wyniku czego powstaje materiał taki jak granit, ale z pewnymi dodatkowymi właściwościami. Kompozyt granitowy jest trwalszy niż naturalny granit, łatwiejszy w utrzymaniu i tańszy. Wiele osób decyduje się na zakup do swojej kuchni zlewozmywaków ze stali nierdzewnej, ponieważ są one łatwe do czyszczenia i pasują wyglądem do wyposażenia wielu wnętrz. Niestety niewiele zlewów ze stali nierdzewnej przetrwało przez wiele lat. Upuszczone talerze, szklanki i ciężkie naczynia mogą uszkodzić zlew ze stali nierdzewnej, co oznacza, że prawdopodobnie będzie musiał zostać naprawiony lub wymieniony na nowy znacznie szybciej, niż nam się wydaje. Z drugiej strony zlewozmywaki z granitu czy też kompozytu granitowego mogą przetrwać próbę czasu, a nawet upuszczenie ciężkiego rondla. Dostępne w szerokiej gamie kolorystycznej zlewozmywaki kompozytowe mogą nadać indywidualny akcent lub odrobinę koloru każdej kuchni. Dodając barwnik do żywicy akrylowej można uzyskać praktycznie każdy kolor zlewozmywaka kompozytowego.

Bardzo łatwo jest sprawić, by zlewozmywak granitowy wyglądał luksusowo. Pomyśl, ile klasycznego uroku doda kuchni zestawienie ciemnego koloru zlewozmywaka granitowego w połączeniu z jaśniejszymi blatami szafek. Ponieważ zlewozmywaki kompozytowe są produktem sztucznym, możesz mieć pewność, że kolor i faktura pozostaną spójne. Podczas gdy naturalny granit ma nieco porowaty wygląd, kompozyt granitowy jest o wiele bardziej jednolity w kolorze i wyglądzie, zachowując jednocześnie trochę tego ziarnistego uroku litego kamienia. Takie zlewozmywaki są oczywiście nieco droższe od innych, ale warto wydać pieniądze na trwały i solidny zlew kuchenny.