Jak zmniejszyć straty ciepła w budynku?

Właściwa izolacja w domu to duże oszczędności jeżeli chodzi o ogrzewanie.

Biorąc pod uwagę wzrost cen gazu i energii elektrycznej z pewnością warto zwrócić szczególną uwagę na izolację wszystkich części budynku. Zaczynając od fundamentów poprzez elewacje na dachu kończąc, należy ocieplić wszystkie elementy. Powinniśmy uwzględnić także szczelne okna, obecnie wykorzystywane są okna trzyszybowe, które zapewniają najlepszą izolację termiczną.

Jak zmniejszyć straty ciepła w budynku?

Pianka poliuretanowa to doskonały pomysł na ocieplenie domu

Pianka poliuretanowa doskonale sprawdzi się w przypadku poddasza. Należy pamiętać iż niektóre elementy więźby dachowej mogą być nieco skomplikowane, posiadać kształt który uniemożliwi dokładne wypełnienie za pomocą waty mineralnej. Pianka posiada właściwości, które rozszerzają się podczas zastygania, dlatego też może wnikać we wszystkie miejsca trudno dostępne, zatem wypełni wszystkie szczeliny. W ten sposób możemy utworzyć warstwę izolacyjną, która może także oddychać, umożliwiać przepływ pary wodnej. W tym przypadku stosujemy piankę otwarto komórkową, która dzięki specjalnym pęcherzykom umożliwia wymianę powietrza.

Naturalnie należy pamiętać o odpowiednim przygotowaniu poddasza, najczęściej piankę będziemy natryskiwali na folię czy też papę, która znajduje się pod dachówką. Oczywiście pianka PUR jest materiałem, który możemy zastosować na wielu różnych powierzchniach. Będzie to folia, papa drewno czy też beton. Piankę możemy zastosować także do ocieplenia garaży blaszanych, od lat stosuje się ją także w przypadku izolacji dużych chłodni. Pianka umożliwia niwelacje mostków termicznych, w ten sposób można dodatkowo zaizolować przykładowo belki, więźby dachowe. Oczywiście stosowana jest także w przypadku fundamentów czy też możemy zastosować ją także pod ogrzewaniem podłogowym.

Pianka PUR natryskiwana jest na powierzchnię przy pomocy specjalnego agregatu, często składa się ona z dwóch składników, które mieszane są w agregacie zaraz przed nałożeniem. Oczywiście wymaga to także sprawy, należy wiedzieć jaką warstwę pianki nałożyć, aby uszczelnić wszystkie miejsca. Więcej na temat uszczelnień za pomocą pianki poliuretanowej możemy przeczytać na stronie https://best-point.pl/miasta/wysokie-mazowieckie/. Z pewnością w całym kraju znajdziemy firmy, które zajmują się tego typu usługami, również w Wysokiem Mazowieckiem będziemy mogli skorzystać z tego rodzaju usług.