Potrzebujesz nowej przejażdżki? Porady dotyczące zakupów samochodów, które mogą pomóc

Niektórzy ludzie są dobrze zorientowani w markach i modelach samochodów, a także w wartości każdego z nich.

Ale inni nie są tak dobrze poinformowani na ten temat, zwłaszcza jeśli chodzi o ceny. Jeśli należysz do tej drugiej kategorii, ten artykuł jest dla Ciebie.Rozejrzyj się, zanim pójdziesz do salonu. Jeśli spędzisz trochę czasu na stronach lokalnych dealerów, możesz dowiedzieć się o oferowanych zachętach. Jeśli wiesz, co oferuje jeden dealer, możesz użyć go jako punktu negocjacyjnego i być może będziesz w stanie uzyskać lepszą ofertę.Zanim postawisz stopę w salonie, poszukaj informacji w Internecie. Sprawdź strony internetowe pobliskich dealerów i zanotuj ich cenę podaną dla wybranego pojazdu, a także wszelkie oferty specjalne, które mogą oferować. Posiadanie tych informacji do Twojej dyspozycji będzie cennym atutem, gdy przyjdzie czas na negocjacje ze sprzedawcą.Kupując nowy samochód, pamiętaj o ustalonym budżecie, zanim postawisz stopę w salonie. Robiąc zakupy, nie przekraczaj maksymalnej kwoty, jaką możesz zapłacić, bez względu na to, co powie Ci sprzedawca. Musisz dokonać płatności na pojeździe, a nie u sprzedawcy.Nie wyłączaj się z samochodu, ponieważ jest używany. Większość ludzi nie chciałaby niczego więcej, jak tylko kupić nowy, lśniący samochód. Ale czy jest to naprawdę możliwe w twojej sytuacji finansowej? Wiele używanych samochodów jest w porządku i nie złamie kręgosłupa tak bardzo, jak nowy samochód.Uważaj na sprzedawcę samochodów, który zaoferuje ci cenę za samochód, zanim odwiedzi swojego kierownika sprzedaży. Sprzedawca powie Ci wszystko, co chcesz usłyszeć, ale tylko kierownik może zatwierdzić transakcję. Strefa Biznesu - Prowadź biznes razem z nami!

Poproś o rozmowę twarzą w twarz z kierownikiem i zapoznaj się z umową na papierze przed podjęciem decyzji o zakupie samochodu.Za każdym razem, gdy kupujesz używany samochód, rozsądnie jest trzymać się certyfikowanych używanych pojazdów, ponieważ znacznie zmniejsza to prawdopodobieństwo, że otrzymasz samochód w złym stanie.

Tylko upewnij się, że certyfikacja jest oferowana przez producenta samochodu, a nie dealera.Powiedz sprzedawcy, że chcesz, aby mechanik przyjrzał się potencjalnemu samochodowi. Powinieneś zaufać mechanikowi. Nigdy nie używaj mechanika zalecanego przez dealera. Mechanik powinien być w stanie powiedzieć, czy samochód jest godny drogi i czy jest to dobra oferta za pieniądze, które zapłacisz.Bez względu na to, jak daleko zaszedłeś do zakupu, pamiętaj, że nie jesteś przywiązany do jednego dealera samochodowego, dopóki nie podpiszesz dokumentów. Nawet jeśli sprzedawca jest bardzo przyjazny, to tylko biznes. Jeśli znajdziesz lepszą ofertę gdzie indziej, nie masz obowiązku kupowania od pierwszego dealera.Nie oddawaj kluczy do swojej wymiany, dopóki umowa nie zostanie podpisana. Jeśli mają twój samochód „zakładników”, mogą użyć go, aby wywrzeć na ciebie presję, abyś kupił nowy samochód. Poczekaj, aż transakcja zostanie zakończona, aby zapewnić sobie kontrolę nad sytuacją przez cały czas trwania transakcji.Sprawdź zachęty dla dealerów. Możesz zadzwonić do kilku różnych dealerów, aby dowiedzieć się, które promocje; biegają, co może ci przynieść korzyści. Zrób to przed wyjściem do miliona różnych miejsc. Po prostu skorzystaj z telefonu i zapytaj ich osobiście, a możesz zaoszczędzić więcej na swoim samochodzie.Teraz możesz się trochę zrelaksować. Teraz, gdy przeczytałeś ten artykuł, masz znacznie większą wiedzę, jak podjąć najlepszą decyzję, jeśli chodzi o zakup pojazdu. Poczujesz się lepiej z tym ważnym wydatkiem, jeśli zdobędziesz pojazd wysokiej jakości. Ciesz się swoim nowym samochodem!