Kiedy może nam pomóc psychoterapia

Psychoterapia wzmacnia twoją zdolność radzenia sobie ze stresem i trudnymi sytuacjami, pomaga znaleźć rozwiązanie wielu problemów, które możemy mieć każdego dnia, nauczy cię również zdrowego podejścia do swoich emocji i radzenia sobie z nimi.

Możemy również naprawić swoje relacje w rodzinie czy w związku. Wiele par decyduje się na psychoterapię, aby utrzymać poprawne relacje, rozwiązać konflikty, radzić sobie lepiej z emocjami. Sesje terapeutyczne są również pomocne dla osób cierpiących na depresję czy zaburzenia psychiczne.

Kiedy może nam pomóc psychoterapia

Czy warto zdecydować się na sesje terapeutyczne

Jeśli zdecydujesz się uczęszczać na sesje psychoterapii, wkrótce będziesz miał nową perspektywę i nowe sposoby myślenia i zachowania. Psycholog będzie również chciał wiedzieć, jakiego rodzaju wsparcie społeczne masz, więc zapyta również o twoją rodzinę, przyjaciół i współpracowników. Nie oczekuj natychmiastowych rezultatów. Praca nad problemami emocjonalnymi może być bolesna i może wymagać ciężkiej pracy. Możesz potrzebować kilku sesji, zanim zaczniesz widzieć poprawę.

Odrabiaj pracę domową między sesjami. Jeśli twój terapeuta poprosi cię o udokumentowanie swoich myśli w dzienniku lub wykonanie innych czynności poza sesjami terapeutycznymi, postępuj zgodnie z jego wskazówkami. Te zadania domowe mogą pomóc ci zastosować w swoim życiu to, czego nauczyłeś się podczas sesji terapeutycznych. Jeśli psychoterapia nie pomaga, porozmawiaj ze swoim terapeutą. Jeśli po kilku sesjach nie czujesz, że odnosisz korzyści z terapii, porozmawiaj o tym ze swoim terapeutą. Możecie wspólnie zdecydować się na wprowadzenie pewnych zmian lub wypróbować inne podejście, które może być bardziej skuteczne w twojej sytuacji.

Na stronie https://gabinet-ego.pl znajdziesz gabinet psychoterapii w Warszawie, gdzie możesz umówić się na wizytę. To, jak długo będą trwały sesje terapeutyczne, zależy w głównej mierze od problemu, z którym się zmagasz. Niektóre osoby odczuwają ulgę już po kilku spotkaniach z psychoterapeutą, inni potrzebują wielu lat psychoterapii, aby poczuć się dobrze i normalnie funkcjonować. Warto jednak podjąć wysiłek i zapisać się na taką terapię.