Jak wybrać bukiet panny młodej – kilka wskazówek

Najczęściej bukiet jest wybierany z góry, a panna młoda jest w to zaangażowana – konieczne jest, aby połączyć go z jej strojem i biżuterią. Ale pomimo pozornej prostoty nie można polegać tylko na wyglądzie. Wybór kolorów dla bukietu ma wiele niuansów, które należy wziąć pod uwagę. Powinny one być w harmonii pod względem wielkości i stylu z projektem ślubu, mieć dyskretny zapach i być wygodne dla pary młodej.

Rozmiar

Rozmiar bukietu panny młodej zależy od jej wzrostu i wybranej sukienki. Jeśli strój jest bujny lub trzepotliwy, potrzebne są duże struktury. Składają się ze średnich lub dużych pąków, aby były zauważalne na tle rąbka. Na odcień ma również wpływ cień kwiatów: im jest bogatszy, tym większy wydaje się bukiet. W przypadku narzeczonych o niskim wzroście lub w obcisłych sukienkach musisz wybrać średnie i małe kompozycje. W takich bukietach można używać wszystkich rozmiarów pąków, co odróżnia je od dużych.

 Styl i zapach

Bukiety można tworzyć w różnych stylach i ważne jest, aby harmonizowały z wizerunkiem panny młodej i główną ideą wakacji. Kiedy ślub jest urządzony w stylu prowansalskim, klasyczny ścisły bukiet róż jest nieodpowiedni i będzie wyglądał absurdalnie. Ważne jest, aby pamiętać, że panna młoda będzie nosić ze sobą bukiet wszędzie, z wyjątkiem tańców i konkursów. Kiedy państwo młodzi siedzą przy stole, leży obok kobiety. Dlatego konieczne jest, aby jego zapach był dyskretny i przyjemny, w przeciwnym razie wywoła zły nastrój dla panny młodej, a czasem może pogorszyć jej zdrowie.

Świeżość kwiatów i formy

Ślub to długie święto, a bukiet powinien zachować swój wygląd, dopóki panna młoda nie rzuci go przez ramię. Dlatego świeżość kwiaty bukiety, które zostaną użyte do kompozycji, powinna być jak najwyższa. Istnieje kilka podstawowych form, które są używane do bukietów ślubnych. Tradycyjnie okrągły, w kształcie łzy (w formie wodospadu) i prosty kształt. Są one wybierane w zależności od blasku sukienki, stylu ślubu i życzeń panny młodej.

Waga

Ze względu na to, że panna młoda będzie nosić bukiet przez cały dzień, bardzo mocno obciąży ręce. Dlatego konieczne jest ustalenie, jaką wagę dziewczyna może stale utrzymywać. Podczas tworzenia kompozycji nie przekraczaj tej wartości, aby nie powodować dyskomfortu dla pary młodej. Uchwyt bukietu Bukiet powinien być nie tylko piękny, ale także wygodny. Dlatego należy zwrócić uwagę na uchwyt, za pomocą którego będzie on trzymany. Powinien mieć taką długość, aby wygodnie było owinąć go dwiema dłońmi, ale jednocześnie proporcje ułożenia kwiatów nie były zniekształcone. Uchwyt może być z przewiniętych łodyg, ale wskazane jest użycie specjalnego kosza, który przedłuży świeżość pąków. Ważne jest, aby pamiętać, że w portbuketnits używaj gąbki nasyconej wilgocią – znacznie zwiększy to wagę bukietu.

Pyłek i sukienka

Przed zamówieniem bukietu musisz dowiedzieć się, ile tych kwiatów emituje pyłek. Oczywiście doświadczeni kwiaciarnie usuwają go z roślin, ale przez cały dzień z pąków nadal się kruszy. Jeśli będzie go za dużo, na sukience pojawią się brzydkie plamy. Z tego filmu dowiesz się, jak wybrać odpowiedni bukiet ślubny: Pyłek może również wywoływać reakcje alergiczne, więc wybierając rośliny, musisz sprawdzić, jak narzeczeni reagują na każdy kwiat czerwona rozkosz.

Bukiet ślubny jest głównym dodatkiem panny młodej. Aby wyglądało to odpowiednio i pięknie, należy podejść do jego wyboru z całą odpowiedzialnością. Przestrzeganie zasad pomoże uniknąć błędów, które mogą zrujnować wizerunek panny młodej i pana młodego, a także zdrowie innych. A jakie kwiaty wybrałbyś na rejestrację i ślub?