Profesjonalny salon fryzjerski w Krakowie

Istnieje wiele sposobów na oryginalną fryzurę. Bez użycia nożyczek, możemy dokonać odmiany przy użyciu okrągłej szczotki, papilotów, czy prostownicy, albo po prostu, przy użyciu specjalnego żelazka, mającego zarazem funkcje karbowania, unoszenia, kręcenia i wywijania fryzury.

Jest to bardzo pomocne, działające pod wpływem temperatury narzędzie przydatne każdemu fryzjerowi. W celu uniesienia fryzury należy najpierw umieścić pasemko włosów w żelazku, po czym trochę je podnieść i obrócić, a następnie przesuwać zamknięte żelazko wzdłuż pasma, w górę i w dół. Aby natomiast wykonać wywinięcie, należy żelazko stroną okrągłą zwrócić do twarzy i ścisnąć pasmo włosa poprzez jego zamknięcie, następnie przeciągając do około 5 cm do końca włosa, zatrzymać rękę i w kierunku od twarzy wywinąć pasmo.

Jeśli chcielibyśmy przy pomocy naszego narzędzia wykonać np. fryzury ślubne oparte na lokach, mocno kręconych, wystarczy otworzyć żelazko i owinąć pasmem włosów zaokrągloną jego część. Tu postępowanie podobne jest jak w przypadku lokówki, należy zamknąć żelazko i odczekać kilka sekund, a następnie włosy zsunąć.

Wykorzystując narzędzie do falowania, warto najpierw włosy odpowiednio do tego przygotować. Dzięki spryskaniu lakierem, fryzura będzie trwalsza, odporna na działanie czynników zewnętrznych.

Kiedy mamy ten proces za sobą, należy na początek przeciągnąć włosy żelazkiem. Następnie na początku prostego włosa, tuż przy nasadzie, należy mocno je ścisnąć, tworząc początek fali. Kolejny krok to uniesienie pasma lekko w górę, zaraz po zsunięciu żelazka nieco w dół, tak by utworzyć zagięcie. Należy obrócić je w odwrotnym kierunku oraz ścisnąć włosy, zarazem pociągając je w dół. Te czynności należy powtarzać do momentu, kiedy skończy nam się pasmo włosów. W ułożeniu prawidłowej fryzury pomoże nam oczywiście profesjonalny salon fryzjerski Kraków to miasto w którym znajdziemy profesjonalne usługi fryzjerskie. Można zacząć od mycia włosów, następnie można skrócić końcówki, po czym ukształtować fryzurę na taką jaką będziemy chcieli. Warto także nałożyć specjalne odzywki, które nabłyszczą nasze włosy, wzmocnią je, włosy staną się mniej łamliwe.