Szklane schody i balustrady

Poszukując nowoczesnych oraz stylowych schodów możemy zwrócić uwagę na możliwość zainstalowania schodów szklanych.

Z pewnością stopnie szklane to podkreślenie wyjątkowego charakteru budynku, często tego typu rozwiązania możemy znaleźć w biurowcach, budynkach w stylu industrialnym, nowoczesnym. Oczywiście stosowane jest szkło hartowane o wysokiej wytrzymałości, które będzie odporne na działanie ciężaru. Dodatki mogą być szklane, balustrady, różnego rodzaju barierki metalowe, często stosuje się stal nierdzewną, czy kwasową. Oczywiście może być zastosowana także na poręcze drewniana.

Szklane schody i balustrady

Dlaczego warto wybrać schody szklane?

Szkło może być dodatkowo laminowane folią, folia może także posiadać różne kolory, a także wzory, możemy stworzyć się różnego rodzaju mozaiki. Są to specjalne szyby, które pękają w odpowiedni sposób na małe kawałki, które nie powodują zranienia osoby. Dodatkowo stopnice mogą posiadać odpowiednie frezowanie, dzięki czemu nasze nogi nie będą się ślizgały, zwiększając tym samym bezpieczeństwo użytkowania. Można także wykonać powierzchnie w sitodruku, która będzie posiadała wzór, który zabezpieczy nas przed poślizgnięciem na szklanym schodku. Możemy wybrać różne kształty, grubości szyby, mogą być to schody, które posiadają krawędzie lekko zaokrąglone, co pozytywnie wpłynie na bezpieczeństwo. Do wyboru mamy także szkło barwione w masie, które nie będzie traciło z czasem swojego koloru.

Warto zwrócić uwagę na mocowanie schodów, mogą być to łączniki metalowe, dołączone w taki sposób, aby nie uszkadzać powierzchni szklanej. Często pomiędzy szkłem a częścią metalową wykorzystuje się różnego rodzaju wkładki, które służą zabezpieczeniu. Dodatkowo estetykę schodów szklanych możemy poprawić poprzez zastosowanie dodatkowego oświetlenia, można wykorzystać diody LED, które będą podświetlały poszczególne stopnice.

Wiele rodzajów schodów szklanych możemy zamówić i zobaczyć na stronie http://tierspol.pl/schody-szklane/, możemy wybierać z różnej wielkości, grubości schodów. Dodatkowo zamówimy także szklane balustrady, poręcze. Możemy także wybrać bardzo interesujące balustrady szklane z metalowymi wykończeniami na zewnątrz, które bardzo dobrze sprawdzą się na tarasach lub balkonach.