Ponury Ogród? Ożyw się tą wspaniałą radą.

Dobrze wykonane ogrodnictwo może być bardzo satysfakcjonującym zajęciem.

Nic nie przebije smaku pomidora, który sam wyhodowałeś, ani zapachu twoich własnych kwiatów. Niezależnie od tego, czy dopiero zaczynasz jako ogrodnik, czy uprawiasz przez całe życie, zawsze jest coś nowego do nauczenia się. Oto kilka wskazówek, z których może skorzystać każdy ogrodnik.Zwróć uwagę na kompatybilność swoich roślin. Możesz sadzić wysokie rośliny, takie jak pomidory, i używać ich do cieniowania tak wrażliwych na słońce roślin, jak sałata i szpinak. Te kombinacje mogą zmniejszyć ilość żyznej przestrzeni, jakiej wymaga twój ogród, jednocześnie zwiększając plony wszystkich rodzajów roślin, które masz.Po zasadzeniu ogrodu utrzymanie go wciąż trwa. Przez cały sezon letni ogrodnik musi kontynuować przycinanie, zbieranie lub martwe kwiaty. Ogrodnictwo może być fizycznie wyczerpujące z ciągnięciem ziemi i kopaniem dziur, ale pod koniec dnia twoja ciężka praca opłaca się widząc stworzone przez siebie piękno.Jeśli masz ogród warzywny i planujesz jeść warzywa, powinieneś co tydzień je dokładnie sprawdzać. Poszukaj robaków i robaków lub śladów chorób i uszkodzeń. Nie jedz warzywa, które nie wygląda zdrowo. Upewnij się, że dokładnie umyłeś warzywa przed ich ugotowaniem.Użyj roztworu składającego się z połączenia alkoholu, wody i octu, aby usunąć osady soli, które mogą gromadzić się w glinianych naczyniach. Spryskaj doniczki i zetrzyj szczoteczką, najlepiej plastikową. Pozwala to na ponowne wykorzystanie tych glinianych garnków! Upewnij się jednak, że garnki są suche przed ich użyciem.Jeśli szukasz naturalnego środka grzybobójczego, aby chronić płaty nasion lub tace, które sadzisz jesienią lub zimą, rozwiązanie jest proste. Po prostu nałóż posypkę z mchu torfowca, który jest zmielony lub zmielony na powierzchniach płaskich lub posyp go między każdym rzędem nasion. Kwas zawarty w mchu pomaga zapobiegać rozwojowi grzybów, dzięki czemu sadzonki są mocne i zdrowe.Jesienią należy sadzić warzywa zimne. Ponury Ogród? Ożyw się tą wspaniałą radą.

Jeśli chcesz coś zmienić w tym sezonie, odłóż standardowe gliniane garnki i zamiast tego posadź sałatę i jarmuż w dyni! Najpierw wytnij wierzchnią warstwę dyni i usuń nasiona.

Następnie spryskaj wnętrze środkiem Wilt-Pruf, aby zapobiec gniciu, które nastąpiłoby w przeciwnym razie. Możesz zacząć sadzić już teraz.Wsuń paznokcie w kostkę mydła, aby zapobiec przedostawaniu się brudu pod paznokcie. Brud niekoniecznie Cię boli, ale zaoszczędzisz czas i wysiłek podczas późniejszego mycia rąk. Zamiast kopać pod paznokcie, możesz po prostu użyć szczoteczki do paznokci, aby szybko usunąć resztki mydła.Przed założeniem ogrodu ważne jest, aby mieć odpowiednie narzędzia. Nie chcesz rozpoczynać procesu zakładania ogrodu tylko po to, by uświadomić sobie, że potrzebujesz narzędzia, którego nie masz. Postaraj się zdobyć łopaty, kielnie, sekatory, motyki, widły ogrodowe i grabie.Sadź swój ogród etapami. Co tydzień dodawaj nowe warzywo lub sadź warzywa z różnymi prędkościami dojrzewania podczas sadzenia. Pomaga to zapobiec obfitym zbiorom naraz i pozwoli lepiej cieszyć się owocami (i warzywami!) z twojej pracy.Jak w przypadku każdej rozrywki, twoje ogrodnictwo przyniesie korzyści, jeśli będziesz się stale kształcić. Bez względu na to, jaki masz poziom umiejętności, zawsze możesz nauczyć się czegoś nowego, co uczyni Cię lepszym ogrodnikiem. Zastosuj niektóre z tych pomysłów, a wkrótce Twój ogród rozkwitnie bardziej niż kiedykolwiek.